Artstudio - gzymsy, detale architektoniczne, profile elewacyjne, sztukateria elewacyjna i bonie.


Strona Główna > Opis techniczny

wstawka
wstawka
wstawka

59-700 Bolesławiec
ul. Brzozowa 1F

tel./fax (75) 735 11 41
email: info@artstudioboleslawiec.pl

wstawka
     Profile elewacyjne ARTPROFIL produkcji ARTSTUDIO wykonane są z najwyższej jakości materiałów:

  • Rdzeń stanowi kształtka z twardego styropianu klasy EPS 200 (FS 30) bez dodatku regranulatu

  • Na niej, maszynowo metodą ciągnioną, wykonana jest warstwa zabezpieczająca (zewnętrzna) specjalnej zaprawy (na bazie żywic kopolimerów akrylu z wypełniaczem kwarcowym i dodatkami modyfikującymi) tworząca powłokę o jednolitej drobnej strukturze przypominającej powierzchnię piaskowca
     Takie wykonanie zapewnia nie tylko wysoki poziom estetyczny – ostre krawędzie i gładką powierzchnię profili, ale też wysokie parametry techniczne:


  • dokładność wymiarów na całej długości profilu,

  • zwartą strukturę i jednolitą grubość powłoki,

  • wysoką wytrzymałość mechaniczną,

  • dużą odporność na zmienne warunki atmosferyczne,

  • wysoką trwałość.

     Jest jeszcze jedna zaleta naszych profili: staranne wykonanie i dokładność wymiarów ułatwiają i skracają montaż, co pozwala zaoszczędzić czas (czyli pieniądze) oraz uzyskać wysoką estetykę wykończenia (niewidoczne łączenia elementów) w przeciwieństwie do wyrobów wykonywanych innymi technikami (np. natryskowo - gdzie powłoka jest niejednolita, chropowata o nierównej grubości, a krawędzie są wyoblone). Delikatnie porowata faktura profili stanowi bardzo dobre podłoże dla farb elewacyjnych. Jasny kolor umożliwia malowanie detali na dowolny kolor. Trwałość elementów jest taka sama jak pozostałych części elewacji. W praktyce możemy stwierdzić, że nasze elementy po ośmiu latach nie wykazują żadnych zmian. Jedyną czynnością konserwującą jest odnawianie powłok malarskich zgodnie z zaleceniami producenta użytych farb.

     Długość standardowa elementów to 120 +/- 1 cm (płaszczyzny czołowe profili są szlifowane pod kątem 90 stopni i nie wymagają dalszej obróbki przed montażem). Jest to długość optymalna potwierdzona wieloletnim doświadczeniem. Dla typowych wymiarów otworów okiennych i drzwiowych ilość potrzebnych łączeń elementów o długości 120 cm jest taka sama jak np. dla elementów 200 cm. Natomiast montaż, operowanie elementem na rusztowaniu czy drabinie są zdecydowanie łatwiejsze i umożliwiają jednoosobową pracę. Składowanie na budowie nie wymaga dużo miejsca. Dodatkowo dzięki możliwości dostaw standardowymi paczkami kurierskimi i na paletach systemu EURO zachowujemy najniższe możliwe koszty transportu bez specjalnych opakowań czy innych utrudnień. Profile można też transportować prawie każdym samochodem osobowym. Wszystkie wymienione powyżej czynniki umożliwiają Państwu w efekcie uzyskanie produktu na najwyższym poziomie techniczny i estetycznym w bardzo atrakcyjnych cenach w porównaniu z innymi dostępnymi na rynku.

Bezpieczeństwo użytkowania

     Profile i elementy architektoniczne ARTPROFIL nie mają żadnego szkodliwego wpływy na zdrowie ani środowisko naturalne. Profile przeznaczone są do dekoracji budynków i nie mogą być traktowane jako element konstrukcyjny poddawany dużym obciążeniom (np. jako słupy podtrzymujące konstrukcję czy balustrady lub poręcze schodów i balkonów itp.).

Copyright © 2009
ArtStudio Bolesławiec
Wszelkie prawa zastrzeżone